FAQ

1 Jak pakujemy nasze produkty?

Nasze produkty przede wszystkim muszą być bardzo dobrze zabezpieczone do podróży, tak, żeby paczka dostarczona do Ciebie była nieuszkodzona. Jednak dbamy również o estetykę i chcemy, żebyś w trakcie odpakowywania przesyłki, miała od razu błysk w oku. Sami lubimy otrzymywać pięknie zapakowane przesyłki, w taki sam sposób traktujemy naszych Klientów. Jeżeli jednak zauważysz, że opakowanie jest mocno zniszczone, uszkodzone – skontaktuj się z nami.

 

2 Jakość naszych tkanin. 

Dostawców naszych tkanin poszukujemy wśród najlepszych europejskich manufaktur. Tylko firmy z wieloletnią tradycją włókienniczą są w stanie dać nam towar, który możemy z satysfakcją Wam polecić. Co więcej – poprzez zakupy hurtowe belek tkanin bezpośrednio z fabryk i naszą dalszą pracę, jesteśmy w stanie zaproponować Tobie dekoracje, w atrakcyjnych cenach pod logo Velvet Manor. Konkurencję szanujemy – ale uważamy, że ceny tych szlachetnych tkanin mogą być lepsze – tak też działamy.

3 Naturalna tkanina – wygląd, splot

Ze względu na naturalny splot włókien naszych tkanin i sposób tkanina, nie podlegają reklamacji wszelkie zgrubienia, gruzełki, małe węzełki na tkaninie, gdyż stanowią one o jej naturalnym pochodzeniu i uroku. Jeżeli zauważysz, że nie zaszkodzisz tkaninie – możesz spróbować delikatnie małymi nożyczkami przyciąć nitkę. Pamiętaj jednak, żeby nie powstało trwałe uszkodzenie tkaniny.

Wszystkie tkaniny sprzedawane w sklepie Velvet Manor przeszły kontrolę jakości u producenta i są pierwszej jakości. Kolejną kontrolę przechodzą  w czasie szycia i rozkroju, ostatnią zaś kontrolę tkanin wykonujemy w czasie pakowania Twoich pięknych zasłon.

Tkaniny naturalne potrzebuję „kilku dni oddechu” w swoim nowym domu. Tkanina musi się rozprostować, nabrać wilgoci otoczenia, żeby w pełni oddała swój urok. Pamiętaj, że jest ona wielokrotnie pakowana, sprawdzana i przekładana, dlatego też może być minimalnie naładowana elektrostatycznie. Kilka dni oddechu wszystkim zrobi dobrze, a Ty zdążysz pokochać nowe zasłony.

Tkaniny naturalne charakteryzują się określoną kurczliwością. Nasze mają kurczliwość sprowadzoną do minimum – około 1-3,5% Jest to znakomity wynik, ponadto nie wichrują się i nie skręcają w czasie prawidłowej pielęgnacji.

4 Jak pielęgnować zakupione dekoracje lniane.

Nasze zasłony i tkaniny lniane mają dać Tobie dużo radości, dlatego też zamawiamy wyłącznie len zmiękczany na poziomie produkcji. Tkanina jest miękka w dotyku i przyjemna. Każdy nasz produkt jest opatrzony metką z przepisem prania.

Dla długotrwałego utrzymania koloru sugerujemy pranie w delikatnej temperaturze (każda pralka jest nieco inna, sama znasz ją najlepiej), przy minimum środków piorących (1/3 zaleceń producenta). Wytrzep zasłony przed włożeniem do pralki, złóż starannie w kostkę (włóż do poszewki lub specjalnego worka do prania).

Nie nastawiaj dużego odwirowania – wybierz raczej program z odpompowaniem czy delikatnym wirowaniem. Wywieś wilgotne zasłony i nie używaj absolutnie suszarek bębnowych/mechanicznych!

Jasne, jeżeli chcesz, możesz je delikatnie przeprasować lub potraktować parą „na wisząco”.

Zasłony białe – pierz nieco częściej – żeby biel nie straciła świeżości. My staramy się wybierać dobre odcienie bieli, „bezpieczne” dla każdego wnętrza i praktyczności. Nie używaj jednak wybielaczy, które posiadają chlor. Poszukaj czegoś bardziej ekologicznego (plus dla zdrowia) lub dodaj sody oczyszczonej do cyklu prania.

Firany lniane / ażurowe– spróbuj prać ręcznie i delikatnie odsączyć. Jeżeli nie, wypierz na najbardziej delikatnym i krótkim praniu jakie ma Twoja pralka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl